11.1 C
Botoșani
18 mai, 2024

Victorie pentru FC Botoşani, care scapă de poziţia de ,,lanternă roşie”

Victorie pentru FC Botoşani în Superliga de fotbal acasă, în play-out, cu FCU Craiova.

În urma acestui succes, FC Botoşani a scăpat de poziţia de ,,lanternă roşie”.

Victorie pentru FC Botoşani, care scapă de poziţia de ”lanternă roşie”

FC Botoşani a învins-o duminică acasă pe FCU Craiova cu 4-1 (0-1), într-un meci din a patra etapă de play-out a Superligii de fotbal.

Oaspeţii au condus din minutul 21. Au fost egalaţi în minutul 58, după care, din minutul 70, au rămas în 10 oameni, ceea ce le-a permis celor de la FC Botoşani să învingă la un scor confortabil.

În urma acestui rezultat FC Botoşani a scăpat de ultimul loc din clasament, acumulând 17 puncte. Tot 17 puncte are şi FCU Craiova, care e un loc mai jos, penultimul. Dinamo are 16 puncte şi e pe ultimul loc, însă are un meci mai puţin disputat.

Pentru cele mai importante ştiri ale zilei, transmise în timp real şi prezentate echidistant, daţi LIKE

ca să vezi imagini spectaculoase și povești din toată lumea!