7.7 C
Botoșani
26 octombrie, 2024

Superliga: U Cluj obţine trei puncte importante în partida cu FC Botoşani

U Cluj a obţinut trei puncte importante în partida de sâmbătă cu FC Botoşani din etapa a 27-a din Superliga de fotbal.

Sursa foto: Facebook/FC Universitatea Cluj

Ardelenii s-au impus cu 2-0. Scorul a fost deschis în minutul 28 de atacantul senegalez Mamadou Thiam. În minutul 84, jucătorul african a mai înscris o dată şi, astfel, clujenii au obţinut prima victorie din ultimele patru etape.

În urma acestui rezultat, FC Botoşani rămâne pe locul 9 în clasament. Formaţia din Moldova are 31 de puncte. U Cluj urcă trei poziţii şi ajunge pe locul 11 cu 28 de puncte.

Tot sâmbătă a avut loc partida Sepsi Sf.Gheorghe- FC Hermannstadt care s-a încheiat cu scorul 2-1. De la ora 20.00 se va juca şi meciul Rapid Bucureşti-Chindia Târgovişte.

Pentru cele mai importante ştiri ale zilei, transmise în timp real şi prezentate echidistant, daţi LIKE

ca să vezi imagini spectaculoase și povești din toată lumea!